Kyselina hyaluronová a kolagen – dokonalé kombo?

Co to vůbec kolagen je?

Jedná se o bílkovinu, která je nerozpustná ve vodě, která se vyskytuje přirozeně v našem těle. Najdeme ji v kloubech, vazivu, chrupavkách, zubech či pleti. Kolagen není pouze jednoho typu, ale v současné domě známe asi 25 typů kolagenu, přičemž každý působí trochu na něco jiného. Nejběžněji využívaný, a zároveň také ten, který se nejběžněji vyskytuje v našem těle, je kolagen I. a II. typu. Kolem cca 25. roku života produkce kolagenu a tím i jeho hladina v našem těle klesá, což má vliv na naše tělo. Klouby se mohou dříve opotřebovat a působit bolesti, můžeme mít problémy se zubním aparátem a naše pleť bohužel ztrácí pevnost, takže může vypadat poklesle a je náchylnější k tvorbě vrásek. Proto není od věci, kolem tohoto věku začít brát kolagen jako doplněk výživy. Jedná se o látku, kterou si naše tělo přirozeně tvoří, tudíž se nemusíte bát nějakých negativních důsledků.

Pleť

Další věcí, která by vám mohla pomoc v péči o to, aby vaše pokožka měla co nejdéle mladistvý vzhled, je kyselina hyaluronová. Jinak nazývaná také jako molekula mládí. Stejně jako kolagen, i tato látka se přirozeně vyskytuje v našem těle, a to v pokožce, tkáních či očích. Je známá především pro svou schopnost na sebe vázat vodu a poté ji zadržovat v pleti.

Sérum

Dodá tedy vaší pleti úžasnou hydrataci. Hydrataci své pleti v žádném případě nepodceňujte. Dostatečně hydratovaná pleť je méně náchylná vůči vráskám a akné. Obzvlášť hydratovat by měli vlastníci suché pleti, ovšem nějaké hydratační složky by měli do své péče o pleť zařadit vlastníci jakéhokoliv typu pleti. Kyselinu hyaluronovou můžete pořídit buď ve formě tabletek jako doplněk stravy, anebo ve formě kosmetického přípravku, jako různá hydratační séra, tonika či krémy. Kyselina hyaluronová a kolagen Orcacollagen vám dopomůže udělat pro krásný vzhled své pleti a své zdraví maximum. Užíváním obou těchto látek se totiž jejich efektivita navzájem zvyšuje. Dopřejete tak to nejlepší nejenom své pleti, ale i svým kloubům, šlachám, zubům a podobně.