Google Search Console statistiky se ukazují přímo ve výsledcích vyhledávání pro vlastníky stránek

Google právě nyní chce přinést daleko více pozornosti a hlavně chce rozšířit povědomí o Google Search Console s touto novou funkcí, která se nedávno představila všem uživatelům a hlavně správcům webu, kteří již Google Search Console používají.

Jaký je to vlastně update?
Google nyní může ukázat ověřeným vlastníkům stránek velmi stručný přehled výkonu jejich stránky a statistiky z Google Search Console přímo v jejich výsledcích vyhledávání, jako nějaký teaser, aby je přinutili kliknout na Google Search Console pro více informací o jejich stránce.

V přehledu zjistíte počet kliknutí, vnímání vaší stránky a také nějakou průměrnou pozici v době několika předešlých dvaceti osmi dní, které jsou také v přehledu přirovnány k minulým výsledkům zase za dobu dvaceti osmi dní. Také vám to nabízí ještě další tipy, jak vlastně zlepšit vaši stránku ve vyhledávání. Google potichu testoval tuto novou funkci minulý měsíc, ale toto ráno to vypadá, jako kdyby to již bylo zavedeno pro všechny uživatele a vlastníky webů.

Proč by vás to mělo zajímat?
Tohle by mělo dovést daleko více lidí k užívání Google Search Console a tedy rozšířit povědomí široké veřejnosti o budování nějaké zdravé a úspěšné internetové stránky, která by byla vhodnější pro hodnocení ve vyhledávání Google. Nejen, že to pomůže vlastníkům internetových stránek pochopit a seznámit se s tímto nástrojem a službou zdarma, která se jmenuje Google Search Console, ale zároveň by to také mělo přilákat uživatele k daleko většímu využívání i jeho ostatních funkcí. Nástroj jim dokáže povědět o výkonu jejich stránky, a jak dobře si vede, tak nějak ve zkratce a dokáže je to nasměrovat tím správným směrem do oblastí, kde jsou ty největší problémy s jejich stránkou, které mohou bez problému vyřešit. A v konečném důsledku to může vést některé vlastníky internetových stránek k tomu, aby si najali SEO společnost nebo nějakého vývojáře, který by změny navrhované Googlem provedl.

Jak to vidíme my?
Pro to, abyste mohli vidět tenhle přehled hned ve výsledcích vyhledávání, je třeba být přihlášený na svůj Google účet, který vám umožňuje mít přístup k dalším vlastnostem internetové stránky v Google Search COnsole. Poté potřebujete vyhledat nějaké to klíčové slovo či frázi, při kterém by se vaše stránka mohla objevit ve výsledcích vyhledávání. Google vám poté může ukázat tento přehled jak v mobilním, tak počítačovém zobrazení výsledků vyhledávání.