Nová podoba počasí a aktuální informace o sněhových podmínkách

Nová podoba počasí a aktuální informace o sněhových podmínkách
Bing nedosahuje stejných výsledků jako Google a o to více se musí snažit při vytváření nových nástrojů a zlepšování vyhledávacího prostředí. Tentokrát se zaměřil na počasí a přináší několik změn, které by měly návštěvníkům zpříjemnit hledání a poskytnout jim aktuální informace o počasí po celém světě.
Jedná se jak o změnu vzhledu, tak i nové funkce, které mají vliv na zobrazení počasí ve Spojených státech amerických ale i zbytku světa.

  1. Změna zobrazení počasí ve větších městech

Nově budeme vídat počasí na Bingu s velkým tematickým pozadím v závislosti na městě a čase, který si pro předpověď zvolíme. Tato funkce bohužel funguje pouze pro větší města a v menších městech bude nahrazena zabarvením v závislosti na aktuálním počasí.

  1. Předpověď na jednotlivé hodiny i aktuální stav počasí

Bing také zapracoval na aktuálních informacích a ve spojení s tematickým pozadím nabízí přehledné zobrazení aktuálního počasí ve zvoleném městě/oblasti. Kromě toho nabízí i předpověď v průběhu dne, která obsahuje oblačnost, teplotu nebo srážky.

  1. Zajímavá funkce pro sněhové nadšence

Další novinkou, kterou Bing představil, jsou informace o sněhových podmínkách v zimních rezortech a areálech. Tato úprava potěší především sněhové nadšence a umožní jim, informovat se o stavu počasí na jejich oblíbené sjezdovce. Tato funkce je bohužel dostupná pouze pro rezorty ve Spojených státech a o jejím rozšíření nejsou zatím informace.

  1. Lepší porozumění otázkám

Návštěvníci hledající počasí nehledají vždy podle slov nebo frází a často používají celé věty jako například „Jaké počasí bude zítra v Praze?“. Bing zapracoval do nového updatu i tuto možnost a po zadání této nebo podobné otázky se dotazujícími objeví zítřejší předpověď počasí pro Prahu. Vyhledávač by tak měl lépe pochopit propojení otázky a výsledku a tím dodat návštěvníkovi ty nejlepší a nejpřesnější odpovědi. Bing si zároveň poradí i se sérií otázek jako například „Jaké počasí je dnes v Brně?“ následované otázkou „A jak bude zítra?“.
Provedené změny vypadají dobře a my můžeme jen doufat v další podobné updaty, které nabídnou nástroje a funkce zjednodušující každodenní život.