AMP WordPress plugin nyní podporuje Příběhy

Google nedávno přinesl AMP Příběhy a jejich podporu pro WordPress vydavatele skrze nejnovější AMP plugin aktualizaci. Vydavatelé, kteří se tak snaží vytvořit AMP Příběhy, budou nyní muset mít nejnovější verzi Gutenberg pluginu instalovanou, neboť editor Příběhů spoléhá právě na funkce nezahrnuté v základní verzi WordPressu.
 

Proč by nás to mělo zajímat

 
Povolení AMP Příběhů, aby se mohly vytvářet skrze plugin, dovolí obsahovým marketérům a tvůrcům obsahu získat výhodu vizuálně bohatého, interaktivního formátu, aniž by museli překonávat technické bariéry a museli se učit HTML, CSS nebo JAvaScrpt.
 
AMP WOrdPress plugin není nic nového, ale fakt, že AMP Příběhy nyní mohou být vtvořeny na WordPressu činí z tohoto pluginu něco, co jistě zachytí pozornost marketérů, kteří jsou již seznámeni s CMS. A pokud již používáte WordPress uživatelské role ke správě obsahu od různých přispěvatelů, tito přispěvatelé mohou také vytvářet AMP Příběhy, aby tak mohli obohatit jejich obsah.
 

CO s tím můžeme dělat

 
Vydavatelé používající WordPress 5.0 (nebo novější) s nejnovější verzí Gutenberga a AMP pluginů jsou schopni:

  • Vytvářet AMP Příběhové stránky tím, že přetáhnou a spustí bloky
  • Přidat elementy jako je text, video a obrázky
  • Animovat text
  • Nastavit barvu pozadí a průhlednost
  • Navrhnout pořadí AMP Příběhových stránek
  • Spravovat AMP Příběhy jako součást WordPressu

 
Gutenberg je stránkový editor vytvořený WordPressem, aby učinil přidávání multimédiálního obsahu daleko snažší. Je nutné ale vytvořit AMP Příběhy, protože používá Gutenbergovu bohatou architekturu spravování.
 
Určitě se potom podívejte na oficiální video s oznámením.