Využívání hlasových asistentů je nyní v rekordních výšinách, zatímco Google Asistent byl vyhlášen jako nejchytřejší.

V minulosti někteří lidé odkazovali na vyhledávání jako na „univerzální uživatelské rozhraní“. Tato role se ale postupně otáčí směrem k hlasovým asistentům.
 
Sto dvanáct milionů uživatelů měsíčně.
 
Nový odhad od společnosti eMarketer hádá počet měsíčních uživatelů hlasových asistentů zhruba na sto dvanáct milionů, což je číslo, které vzrostlo z nějakých sto dvou milionů uživatelů v roce 2018. Firma kategorizuje tento odhad jako „kritická čísla“, byť to stále reprezentuje pouhou menšinu internetových uživatelů (čtyřicet procent celkem).
 
Od roku 2021 eMarketer tvrdí, že bude zhruba sto dvacet tři milionů lidí používat hlasové asistenty alespoň jednou měsíčně. 

Chytré reproduktory narážejí na chytré telefony.
 
Daleko více hlasového vyhledávání a zapojení se stává na chytrých telefonech, v daleko větší míře, než na chytrých reproduktorech, o kterých eMarketer soudí, že používá zhruba sedmdesát osm milionů lidí. Přesné číslo zařízení v domácnostech Spojených Států může být ale daleko vyšší než číslo individuálních uživatelů.
 
Odlišně od toho, minulý týden Loop Ventures zveřejnil své nejnovější porovnání virtuálních asistentů. Hlášení se zaměřuje na chytré telefony a hodnotí Google Asistenta, Siri od Apple a Alexu od Amazonu v jejich odpovědích na osm set otázek napříč celou škálou různých kategorií: místní komerce, navigace, informace a „příkazy“.
 
Google Asistent je tím nejlepším, avšak Siri a Alexa jsou také skvělé.
 
Studie zjistila, že „Google Asistent byl opět tím nejlepším v testu, správně odpověděl na devadesát tři procent otázek a správně pochopil všech osm set otázek. Siri byla druhou, odpověděla správně na osmdesát tři procent otázek a pouze  nepochopila dvě otázky. Alexa správně odpověděla na osmdesát procent otázek a nepochopila pouze jednu otázku.“