Čistota našeho bazénu


Čirá voda

Mít vlastní bazén není pouze radost, které si užíváme po celou sezónu, protože kdybychom ho nechali jenom ležet ladem, tak voda se za chvíli zkazí a potom se v ní budeme už jenom těžko koupat. Jako první je potřeba zakoupit a nechat odborně zapojit filtraci, abychom se zbavili všech nečistot, které ve vodě plavou, protože ty ji znečišťují.

žena v bazénu

Pro dosažení dobrého výsledku je výhodné zakoupit dostatečně výkonnou pískovou filtraci. To však nekončí, protože to chce i bazénovou chemii. Problémem stojaté vody je, že se v ní snadno tvoří zelené organismy, čehož si můžeme všimnout třeba u různých rybníků. Než však začneme do vody sypat nějakou tu chemii, tak musíme zajistit její vhodné pH, jinak by správně nefungovala. Nejběžnějším přípravkem proti zeleným organismům je chlór, který se dá dávkovat různými způsoby. Druhou možností je sůl, přičemž tu mnohdy snáší i lidé, kteří mají problémy s chlórem.

Sprchování

Když jdeme na veřejné koupaliště, tak se často setkáme s cedulí, že se máme před koupáním osprchovat. Není se čemu divit, protože na takovém koupališti se vystřídá přes celý den mnoho lidí. Každý má na sobě nějaké ty nečistoty, a především na plavkách, takže osprchováním je výrazně ze sebe smyjeme. Když si navíc pustíme studenější vodu, tak pro naše tělo je následný vstup do bazénu snesitelnější, protože teplotní rozdíl nebude tak vysoký, jako bychom do bazénu skočili vyhřátí od silného sluníčka.

sprchová hlavice

Rozhodně se hodí, když máme sprchu i u našeho vlastního bazénu. Pokud je pro Vás běžná voda příliš studená, tak si můžete pořídit solární zahradní sprchu, která právě využívá k ohřevu sluníčka a my tak získáme příjemnou teplotu vody. Klidně tento produkt můžeme používat i v případě, že bazén vůbec nemáme, protože takové osprchování nás skvěle osvěží při letních vedrech. Sprch je více provedení, takže si můžete vybrat.