Zabraňte včas únikům


Vodovod je nesporně náramně užitečné zařízení. Můžeme být jedině rádi, že ho u sebe máme. Protože nebýt tohoto, je otázkou, jak bychom se dostávali k naprosto nepostradatelné pitné vodě. Ale kdybychom se o tento nestarali, mohl by být současně i hodně nepříjemným škůdcem. A toto riziko bychom nikdy neměli podceňovat. Protože voda může být i hodně nebezpečná. Ne že bychom se doma mohli utopit, ale dokáže kdeco hodně poškodit.

vodovodní potrubí

Vodovod by nám měl vodu přivádět výhradně tam, kde ji potřebujeme mít. Ale nic na světě není věčné, a tak se i takové potrubí může časem opotřebovat a poškodit. A pak voda z tohoto neteče jenom tam, kam by měla. Ale i tam, kam se jí právě chce. A to může vést k rozvoji hniloby a plísně, jichž se domácnosti jen velice obtížně zbavují, to může poškozovat stěny a podlahy. A to si samozřejmě nikdo nepřeje.

Obrana proti této skutečnosti samozřejmě existuje. A je zdánlivě prostá. Stačí zkrátka takové vodovodní potrubí kontrolovat a zabraňovat možným únikům, kdykoliv se tyto jenom objeví. Ovšem je tu problém, a to s tím, že takové potrubí nejednou vede skrytě. Někdy vede někde prostory mezi stěnami a někdy je i přímo zazděné. A pak se pochopitelně nelze jenom tak podívat na to, v jakém je toto stavu. To by se musela odstraňovat omítka a zdivo, a to by bylo jak složité, tak i neesteticky působící a pochopitelně drahé.

kohoutek venku

A jak tedy zkontrolovat dobře ukryté potrubí, k němuž není snadný přístup, respektive jak najít poškozené místo, které je třeba opravit, aniž by se kvůli tomu demoloval celý dům? Na první pohled by to vypadalo nezvládnutelně, ale i v podobných případech je vyhledávání úniku vody možné. Existuje přece i technické vybavení, kterým lze podobné úniky detekovat, a to s maximální přesností. A když ho instalatér používá, najde závadu rychle a spolehlivě. A může opravit to, co je opravit třeba, bez zbytečných činností a škod navíc.