Uspořádejte párty v ovocném duchu


Slavíte v letním období narozeniny nebo připravujete na konci června slavnostní párty při příležitosti zakončení maturitního ročníku či vysokoškolského studia a půjde o oslavu pod širým nebem? A už máte nachystané menu pro občerstvení, ale stále ještě vám schází připravit a objednat nápoje? Pak bychom vám rádi poradili, abyste to nepřeháněli s alkoholem a využili jej pouze pro přípitek, a dále doplňovali pitný režim pouze nealkoholickými nápoji.

pomerančový džus

K těm vhodným nealkoholickým nápojům lze zařadit čistou pramenitou vodu a minerálky s obsahem hořčíku a křemíku, například Magnesii Extra, ovšem kromě toho byste měli svým hostům nabídnout dostatek ovocných šťáv. Můžete je buď vyrábět přímo na místě z čerstvého ovoce, ale výhodnější je sáhnout po ovocných koncentrátech – stoprocentních džusech, pasterizovaných, bez cukru a konzervantů.

ovocné šťávy

Jak se zpracovává ovoce do podoby džusů

Možná by vás zajímalo, jak se vlastně takové ovoce dostane na náš trh právě v této podobě. Jakmile jej farmáři sklidí, část úrody putuje v celistvé podobě do přímého prodeje a část se zpracuje na šťávu. Buď se odšťavňuje, nebo se mixuje a pasíruje. Tyto stoprocentní koncentráty se pak ukládají do speciálních IBC kontejnerů s vnitřní plastovou vložkou, která je jednorázová, a slouží vždy pouze pro jednu várku ovoce nebo zeleniny. Tím se zaručí bezvadná jakost přepravovaných zemědělských a potravinářských komodit.

Prodej IBC kontejnerů však nenabízí žádné malé krabičky, jde o velkokapacitní skládací kontejnery o objemu tisíc litrů, které lze skládat při přepravě na sebe až do pěti vrstev, tedy s celkovou hmotností pěti tun. Tím se stává přepravní proces velmi efektivním, šetří se veškeré logistické náklady, neboť kontejnery mají tvar kvádru, nejsou to kulaté barely, přičemž právě kvádr umožňuje lepší využití objemu skladového prostoru.