O zdravou prostatu se musíte postarat vy sami


Víte, co nejvíce škodí vaší prostatě? Vy sami. Jestliže pomineme dědičné vlivy a zranění, což nebývá tak častý jev, za problémy s prostatou si většinou můžeme sami nevhodným životním stylem. Ono je to podobné, jako když malému dítěti vysvětlujete, aby nesahalo na rozpálenou plotnu. Nedá-li si říci, spálí se. Mnoho mužů dobře ví, že by neměli kouřit a přehánět to s alkoholem, a nakonec skončí jako nezodpovědní jedinci na onkologii anebo v protialkoholní léčebně, a totéž platí i o stresu a zdravé výživě.

milenci na podlaze

Prostatě nejvíce škodí váš stres a jídelníček – kdo se pevně chopí otěží svého života, dobře vnímá, že mu jej otravuje stres, a tak se snaží všechny stresové vlivy, nebo alespoň jejich velkou část odstranit ze svého dosahu. Vypomáhá si bylinkami, kterým přezdíváme adaptogeny, a prostata velikost je pak zanedbatelný problém. Jestliže k tomu přidáme správnou výživu, pokud možno bez masa, bez bílého pečiva a rafinovaného cukru, a naopak s převahou ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů a celozrnných obilovin, jste na dobré cestě k dlouhověkosti a spokojenému životu včetně sexuálních aktivit.

ženský zadek

Detoxikace – zdravá strava vám nebude moc platná, pokud zapomenete na detoxikaci. Náš svět je totiž bohužel plný jedů rozptýlených v ovzduší, ve vodě, v půdě i v potravinách, zejména těžkých kovů včetně toxického hliníku, a ty je třeba z těla odstraňovat. Velmi dobrým detoxikačním zdrojem jsou zelený ječmen, Spirulina a Chlorella.

Pravidelná ejakulace – kdybyste přestali masturbovat nebo provozovat sex s vyvrcholením, zbytečně si budete odpírat rozkoš a zároveň uškodíte prostatě. Ta totiž potřebuje být nejen vyživována z kvalitní stravy, ale i využívána a aktivizována. Tvorbou spermatu a jeho pravidelným vylučováním posilujete prostatu podobně, jako vaše svaly cvičením a sportem. Život v celibátu je zkrátka velký problém, nikoli život plný sexu a masturbace.