Předně mobilní indexování Google nyní pohání více než polovinu výsledků vyhledávání Google.

Google vypustil aktualizaci stavu jeho iniciativy předně mobilního indexování.
 
Google ve středu oznámil, že více než polovina všech stránek, které se nyní ukázaly ve výsledcích vyhledávání globálně, jsou z indexování Googlem, kdy obsah používá proceduru předně mobilního indexování. To znamená, že je daleko pravděpodobnější, že stránka, kterou navštívíte z Google vyhledávání, je založená na tom, jak Google procházel a indexoval ten obsah na základě mobilní verze té stránky.
 
Co je vlastně předně mobilní indexování?
Předně mobilní indexování je jednoduše to, jakým způsobem Google prochází a indexuje internetové stránky. Namísto dívání se na počítačovou verzi stránky, Google se nyní předně dívá na mobilní verzi té samé stránky. Daleko jednodušeji – Google prochází a indexuje vaše internetové stránky na základě toho, jak se vykreslují na mobilních zařízeních namísto stolních zařízení a počítačích.
 
Kde se mohu dozvědět více?
Máme spoustu příkladů a příběhů a článků o předně mobilním indexování na naší stránce. Tady jsou některé velmi důležité zprávy:

  • Google vydává některá vyjádření a upřesnění spojená s předně mobilním indexováním
  • Google začíná vypouštět předně mobilní indexování pro více a více stránek
  • FAQ: Všechno o předně mobilním indexování Google
  • Google začíná předně mobilní indexování, používá mobilní obsah pro veškerá hodnocení vyhledávání

Můžete se dozvědět daleko více od tohoto nápomocného Google dokumentu a z daleko více článků na této stránce.
 
Více rad. 
Google vám typicky oznámí, když se vaše stránka přesune na předně mobilní indexování, uvnitř Google Search Console. Takže si občas zkontrolujte vaše zprávy na Google Search Console. Google také označí vaší stránku jako naposledy procházenou GoogleBotem (useragentem chytrého telefonu) v URL nástroji inspekce jako další signál toho, že byla vaše stránka přesunuta.
 
Google také sdělil, že byste měli pečlivě dbát na vaše strukturovaná data a alt-text pro obrázky na předně mobilních stránkách s touto změnou.
 
Proč na tom záleží?
Pokud vaše počítačové verze stránek jsou rozdílné od těch mobilních jak v obsahu tak strukturovaných datech, tak poté vaše hodnocení mohou být velmi ovlivněny. Google obecně přesouvá stránky, které mají jistou vzájemnost mezi mobilní a počítačovou verzí předně, je to ale jenom otázka času, než se vaše stránka přesune také.